Siechnice
Siechnice to położone nad rzeką Oławą, nieopodal Wrocławia prawie 10 tysięczne miasto które prawa miejsce otrzymał stosunkowo niedawno bo w roku 1997. Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1253 roku i dotyczy przekazania wsi przez Henryka III Białego na rzecz szpitala św, Elżbiety we Wrocławiu, którego to szpitala był fundatorem. Od roku 1323 do 1810 miejscowość była w składzie dóbr szpitalnego Zakonu Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą. Na przestrzeni wieków miejscowość była kilkukrotnie niszczona. Stało się to podczas wojen, trzydziestoletniej i siedmioletniej oraz podczas pożarów w 1675 i 1792 roku. Znacznych zniszczeń doznała także podczas powodzi w 1578 i 1785 roku. Występujące stałe zagrożenie powodziowe powodowało że już od XIV wieku budowano wały i kanały przeciwpowodziowe. Industrializacja spowodowała szybszy rozwój miejscowości. Przez miejscowość poprowadzono linię kolejową i uruchomiono w niej elektrownie oraz wytwórnię karbidu. W latach 20 XX wieku założono tutaj Rolniczy Instytut Hodowli Zwierząt. Po wojnie osiedlono tutaj repatriantów z lwowskiego powiatu Gródek Jagielloński. Ważną datą w dziejach Siechnic był dzień 1 stycznia 1997 roku, kiedy to przyznano miejscowości prawa miejskie. Niestety w tym samym roku miasto znacznie ucierpiało podczas powodzi tysiąclecia.
Siechnice szklarnia
Siechnice znane są z ogromnych ponad 40 hektarowych sztucznie doświetlanych szklarni w których uprawiane przez cały rok są pomidory. Doświetlanie pozwala na dojrzewanie pomidorów przez cały rok. Do produkcji nie używa się żadnych środków chemicznych, rośliny są jedynie chronione biologiczne. Każdego tygodnia do sklepów trafia kilkaset ton pysznych pomidorów. Skutkiem ubocznym doświetlania jest ogromna łuna świetlna widoczna nawet ze znacznej odległości. Minimalizowaniu tego oddziaływania służą specjalne kurtyny, które są rozwijane aby zmniejszyć tę poświatę.
Siechnice kamera na Ratusz
Siechnice nie mogą poszczycić się ratuszem z długą i ciekawą historią ponieważ oddano go do użytku w 2012 roku, ale mogą poszczycić się jego nowoczesnością. Ratusz wybudowano wraz z kilkoma nowoczesnymi budynkami mieszkalnymi oraz placem miejskim na którym urządzono nowoczesne targowisko. Całość inwestycji uznano za najlepiej zaprojektowaną pod względem dostępności przestrzeń publiczną w Polsce. W uznaniu za tę inwestycję Prezydent RP przyznał w 2017 roku miastu nagrodę „Lidera dostępności”
Sam budynek ratusza również jest laureatem licznych nagród i wyróżnień. Otrzymał II nagrodę w konkursie „Przyjazna przestrzeń publiczna” przyznaną przez Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz wyróżnienie w polskiej edycji konkursu architektonicznego Brick Award. O ratuszu wielokrotnie pozytywnie pisano w wielu branżowych czasopismach architektonicznych.
Ratusz jest wzniesiony z cegły i ma bardzo prostą, minimalistyczną formę dwóch pudeł, większego stanowiącego główną bryłę oraz mniejszego w formie przełamującej bryłę nadstawki z dużymi przeszkleniami. Najlepiej jednak jak sami ocenimy wygląd ratusza wraz z jego nowoczesnym otoczeniem, a umożliwi nam to zainstalowana tam kamera Siechnice stworzyły tak nowoczesny fragment miasta jakiego nie powstydziły by się duże metropolie. Niewątpliwie ten fragment zabudowy jest jego prawdziwą atrakcją.